Радио Мрежа Канал 77 - Насловна
26 Ноември 2014
RSS Facebook Twitter

Меси за историја во фудбалската Лига на шпампиони

Лионел Меси на Кипар се запиша во историјата на Лигата на шампионите, тој во победата...


Read More

Од Дубаи заинтересирани за услугите на Мојсовски

Македонскиот ракометен репрезентативец Наумче Мојсоски, капитенот на скопски Металург, би можел својата кариера да ја...


Read More

Зошто некои држави се богати, а некои сиромашни?

Во видеото кое го креираше и го објави „The School of Life“ на својот службен...


Read More

Сити го урна Баерн во 91 минута, Ибраими заврши во ЛШ

Челси со петарда во Гелзенкирхен го завери осминафиналето, а шанси за таму се уште има...


Read More

Koj хороскопски знак останува најдолго во љубовна врска?

Овенот брзо се заљубува, Близнаците се лојални, Лавовите се многу претпазливи при заљубувањето, Скорпијата е...


Read More

Меси за историја во фудбалскат...

Лионел Меси на Кипар се запи...

Од Дубаи заинтересирани за усл...

Македонскиот ракометен репре...

Зошто некои држави се богати, ...

Во видеото кое го креираше и...

Сити го урна Баерн во 91 минут...

Челси со петарда во Гелзенки...

Koj хороскопски знак останува ...

Овенот брзо се заљубува, Бли...

Последно додадени

АРМ ќе ги испитува девијантните однесувања

Објавено од Канал 77 on Среда, 26 Ноември 2014 15:09
АРМ ќе ги испитува девијантните однесувања

Формирање заедничка комисија на министерството за одбрана и АРМ што ќе ги разгледа сите процедури и ќе предложи мерки и препораки за нивно подобрување и унапредување со цел да се спречат настаните како вчерашниот во Злетово кога професионален војник на АРМ застрела три лица а потоа се самоуби најавија началникот на Генералштабот на АРМ генерал потполковник Горанчо Котески и министерот Зоран Јолевски.

Коментари (0)Прегледи:109

Untitled-2-1 Untitled-6

Најновите вести

АРМ ќе ги испитува девијантните однесувања

АРМ ќе ги испитува девијантните однесувања

Формирање заедничка комисија на министерството за одбрана и АРМ што...

Коментари (0)Прегледи:109
Четири погреби во Злетово

Четири погреби во Злетово

Во различни термини денеска се погребани четворицата злетовачни, кои настрадаа...

Коментари (0)Прегледи:943
Поради штрајк на грчките железничари-утре прекин на железничкиот сообраќај

Поради штрајк на грчките железничари-утре прекин на железничкиот сообраќај

Патничкиот железнички сообраќај на релацијата Гевгелија-Солун-Гевгелија, утре ќе биде прекинат...

Коментари (0)Прегледи:107

Спортски Вести

Сити го урна Баерн во 91 минута, Ибраими заврши во ЛШ

Сити го урна Баерн во 91 минута, Ибраими заврши во ЛШ

Челси со петарда во Гелзенкирхен го завери осминафиналето, а шанси...

Коментари (0)Прегледи:127
Од Дубаи заинтересирани за услугите на Мојсовски

Од Дубаи заинтересирани за услугите на Мојсовски

Македонскиот ракометен репрезентативец Наумче Мојсоски, капитенот на скопски Металург, би...

Коментари (0)Прегледи:133
Чурчиќ нов селектор на Србија

Чурчиќ нов селектор на Србија

Извршниот одбор на Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС) го назначи...

Коментари (0)Прегледи:95

Вести Македонија

АРМ ќе ги испитува девијантните однесувања

АРМ ќе ги испитува девијантните однесувања

Формирање заедничка комисија на министерството за одбрана и АРМ што...

Коментари (0)Прегледи:109
Уставниот суд вчера ја помогна урбаната мафија на Водно

Уставниот суд вчера ја помогна урбаната мафија на Водно

Наместо да ги заштити институциите и граѓаните, Уставниот суд со...

Коментари (0)Прегледи:167
Вински фестивал 27-29 Нoември

Вински фестивал 27-29 Нoември

Групацијата ЕРА – Скопски саем по четврти пат по ред...

Коментари (0)Прегледи:213

Канал77 Забава

Koj хороскопски знак останува најдолго во љубовна врска?

Koj хороскопски знак останува најдолго во љубовна врска?

Овенот брзо се заљубува, Близнаците се лојални, Лавовите се многу...

Коментари (0)Прегледи:771
Кога е време да ставите крај на пријателството?

Кога е време да ставите крај на пријателството?

Секогаш е добро да имате голем број на пријатели. Но,...

Коментари (0)Прегледи:141
Како да препознаете насилен маж

Како да препознаете насилен маж

Многумина се нашле во улога на сведоци на домашно насилство....

Коментари (0)Прегледи:635

Dj`s MiX @ Kanal 77

Канал77 Папарацо

Кемал Монтено успешно опериран

Кемал Монтено успешно опериран

Пејачот Кемал Монтено бил опериран поради трансплантација на бубрегот, а...

Коментари (0)Прегледи:80
Марк Ентони се ожени по трет пат

Марк Ентони се ожени по трет пат

Марк Ентони и неговата 20 години помлада избраничка, Шенон де...

Коментари (0)Прегледи:153
Голиот задник на Кардашијан за насловната на Paper Magazine

Голиот задник на Кардашијан за насловната на Paper Magazine

Ким Кардашијан уште потврди дека е оригинална кога работи на...

Коментари (0)Прегледи:380

Се е Откачалка

Комбе вози во спротивна насока во центарот на Скопје

Комбе вози во спротивна насока во центарот на Скопје

Дека е ризично да преминеш улица дури и на пешачки...

Коментари (0)Прегледи:137
Се венчале дури 22 пати

Се венчале дури 22 пати

Алекс Пилинг (32) и Лиза Грант (30) долго ќе ја...

Коментари (0)Прегледи:95
Американка го оствари сонот од детството стана сирена

Американка го оствари сонот од детството стана сирена

Американката Полин Лонг во својата 56 година реши сонот од...

Коментари (0)Прегледи:218

Мода и Тренд

Women’secret за есен/зима 2014

Women’secret за есен/зима 2014

Удобни и ултра женствени парчиња направени од природни материјали се...

Коментари (0)Прегледи:398
Носете џинс!

Носете џинс!

Џинс во било која комбинација! Еве како изгледаат актуелните џинс...

Коментари (0)Прегледи:435
Модни трендови од уличната мода

Модни трендови од уличната мода

Не се само моделите на модните писти кои што привлекуваат...

Коментари (0)Прегледи:593

Alternative flash content

Requirements

Наши клиенти

 

T-Mobile bovin-logo VIP skovin
One-logo Stobi-Winery-Brand-Image white-back-ground Neotel logo 796px-Logo EVN
150x150 logo-kadino 2 Bravo  
       

vrabotuvanje-radiocafe

SLUSAJ VO ZIVO

 

Alternative flash content

Requirements

Се насмеавте ли денес

vic na denot so ivana

nov baner

Alternative flash content

Requirements

Radio Kafe Kanal 77

Baner Gjeorgiev 300x300

prilepska pivara logo

Интевју на Канал77

casamia LOGO crna pozadina

Најчитани Вести

10 совети како да ги поминете празниците ако немате партнер

10 совети како да ги поминете празниците ако немате партнер

Во целата празничната еуфорија, повеќето луѓе ги сметаат празниците успешни...

Single за нова година? Па што?

Single за нова година? Па што?

Ако оваа година ја завршувате како слободна девојка, не очајувајте,...

uniuqa logo

Носталгија Хит

Мак Хит

Топ Плеј