Радио Мрежа Канал 77 - Насловна
26 July 2014
RSS Facebook Twitter

Еве какво време не очекува викендов

Викендов повторно не очекува нестабилно време.


Read More

Работниците сами ќе одлучуваат дали ќе се пензионираат подоцна

Собранието денеска даде зелено светло измените на законот за работни односи, да се донесат по...


Read More

Кочанчанка е четвртата жртва на листерија

55- годишна жена од Кочани е четвртата жртва на болеста што ја предизвикува бактеријата листерија.


Read More

Владин функционер обезбедувал убиецот на сестрите

Скопјанецот Игор С. (36), кој вчера ги уби сестрите Наташа и Билјана, а потоа се...


Read More

И ректорот на УГД - Штип реагираше во јавноста

Откако СОНК одлучи да се приклучи на штрајкот со глад на тројцата професори од Економскиот...


Read More

Еве какво време не очекува вик...

Викендов повторно не очекува...

Работниците сами ќе одлучуваат...

Собранието денеска даде зеле...

Кочанчанка е четвртата жртва н...

55- годишна жена од Кочани е...

Владин функционер обезбедувал ...

Скопјанецот Игор С. (36), ко...

И ректорот на УГД - Штип реаги...

Откако СОНК одлучи да се при...

Последно додадени

На суд поради неисплата на минималната плата

Објавено од Канал 77 on Friday, 25 July 2014 16:26
На суд поради неисплата на минималната плата

Поради неплаќање на законски загарантираната минимална плати трудовите инспектори поднесоа седум обвиненија надлежен прекршочен суд, соопшти денеска Министерството за труд и пензиски систем на Хрватска.

Коментари (0)Прегледи:374

oficijalno za stranata

Најновите вести

На суд поради неисплата на минималната плата

На суд поради неисплата на минималната плата

Поради неплаќање на законски загарантираната минимална плати трудовите инспектори поднесоа...

Коментари (0)Прегледи:374
За ректорот на УГД штрајкот е незаконски

За ректорот на УГД штрајкот е незаконски

Петанесет дена од почетокот на штрајкот со глад на тројцата...

Коментари (0)Прегледи:183
Скопје одбележува: Утре навршува 51 година од земјотресот

Скопје одбележува: Утре навршува 51 година од земјотресот

Со повеќе активности и манифестации, Скопје утре ќе одбележи...

Коментари (0)Прегледи:184

Спортски Вести

Работнички ги заврши настапите во Европа за оваа сезона

Работнички ги заврши настапите во Европа за оваа сезона

Екипата на Работнички не успеа во својата мисија да дојде...

Коментари (0)Прегледи:370
Александар Димитровски нов спортски директор на Работнички

Александар Димитровски нов спортски директор на Работнички

Александар Димитровски е назначен за нов спортски директор на најтрофејниот...

Коментари (0)Прегледи:344
 Реј Ален се сели во редовите на Кавалирс

Реј Ален се сели во редовите на Кавалирс

Составот на Кливленд Кавалирс најверојатно ќе добие уште едно...

Коментари (0)Прегледи:350

Вести Македонија

За ректорот на УГД штрајкот е незаконски

За ректорот на УГД штрајкот е незаконски

Петанесет дена од почетокот на штрајкот со глад на тројцата...

Коментари (0)Прегледи:183
Скопје одбележува: Утре навршува 51 година од земјотресот

Скопје одбележува: Утре навршува 51 година од земјотресот

Со повеќе активности и манифестации, Скопје утре ќе одбележи...

Коментари (0)Прегледи:184
Советот на СОНК денес во Штип ќе одржи вонредна седница

Советот на СОНК денес во Штип ќе одржи вонредна седница

Како да се постапува понатаму и како да се...

Коментари (0)Прегледи:202

Канал77 Забава

За Вевчани

За Вевчани

Вевчани се наоѓа во југозападниот дел на Македонија на...

Коментари (0)Прегледи:183
Трпејца – бисерот на Охридското Езеро

Трпејца – бисерот на Охридското Езеро

Доколку се уште не сте го посетиле бисерот на преубавото...

Коментари (0)Прегледи:528
Летен фестивал во Пробиштип

Летен фестивал во Пробиштип

На 26, 27 и 28 Jули ќе се одржи...

Коментари (0)Прегледи:516

Канал77 Папарацо

Галерија: Како помина втората вечер од Пивофест

Галерија: Како помина втората вечер од Пивофест

Откако првата вечер помина со рекордна посетеност досега, прилепскиот Пивофест...

Коментари (0)Прегледи:303
Работа која секое машко на светот би ја посакал

Работа која секое машко на светот би ја посакал

Да, убаво прочитавте, ги допираат задниците и градите на најдобрите...

Коментари (0)Прегледи:657
Ден Билзериан, Инстаграм плејбој

Ден Билзериан, Инстаграм плејбој

Во случај да не го знаете Ден Билзериан, трк на...

Коментари (0)Прегледи:378

Се е Откачалка

#СликаНаДенот - Битолска Пуфла

#СликаНаДенот - Битолска Пуфла

ИЗБОР НА ПУФЛА ВО БИТОЛА

Коментари (0)Прегледи:1186
110 пати се обудивала да положи за возачка

110 пати се обудивала да положи за возачка

28-годишна жена од Лондон паднала на тестирање за возачки испит...

Коментари (0)Прегледи:503
#СликаНаДенот - Колку чини едно сепаре во Охрид!!!

#СликаНаДенот - Колку чини едно сепаре во Охрид!!!

До нашата фејзбук страна пристигна слика на тема колку чини...

Коментари (0)Прегледи:1028

Мода и Тренд

Македонка е Мис Топ Модел на Мис планет 2014

Македонка е Мис Топ Модел на Мис планет 2014

Во монденското црноморско летувалиште Свети Влас во Бугарија се одржа...

Коментари (0)Прегледи:522
Неверојатни 3D тетоважи

Неверојатни 3D тетоважи

Сега е на мода да се има тетоважи, а вие...

Коментари (0)Прегледи:617
Главни причини за дебелеење во лето

Главни причини за дебелеење во лето

Во лето сме поактивни отколку во зима поради убавото и...

Коментари (0)Прегледи:894

Alternative flash content

Requirements

Радио во живо

Се насмеавте ли денес

Alternative flash content

Requirements

МИДА МОТОРС

Alternative flash content

Requirements

TROLKO1

Дневен Хороскоп

Kanal77-horoskopot

Radio Kafe Kanal 77

prilepska pivara logo

caffetin-menstrual-300x250-mk

Интевју на Канал77

casamia LOGO crna pozadina

Најчитани Вести

Државата го нуди на продажба прилепскиот загубар ,,Еурокомпозит,,

Државата го нуди на продажба прилепскиот загубар ,,Еурокомпозит,,

На последниот ден од минатата година Владата на Република...

Проширувањето меѓу приоритетите на ирското претседателство со ЕУ

Проширувањето меѓу приоритетите на ирското претседателство со ЕУ

Проширувањето на Европската унија кон западниот Балкан ќе биде меѓу...

uniuqa logo

Носталгија Хит

Мак Хит

Топ Плеј